most

Jak Polish-American Biotech Bridge Club będzie wspierać przedsiębiorców?

Podczas 19 edycji Central European BioForum rozpoczął swoją działalność prestiżowy klub, który będzie wspierał polskich przedsiębiorców w zacieśnianiu współpracy z zagranicznymi inwestorami.

-Widzimy przysłość polskiej biotechnologii w ten sposób, że uda nam się zachęcić Amerykanów do uczestnictwa w polskiej biotechnologii – mówi prof. Tadeusz Pietrucha, pomysłodawca wydarzenia CEBioForum – Można to robić na wielu płaszczyznach. Jednym z tych sposobów jest to, że eksportujemy tę imprezę za ocean. Zrobiliśmy BioForum w ubiegłym roku w Nowym Jorku, w tym roku planujemy w Bostonie.

Czynnikiem, który ma wpłynąć jeszcze mocniej na zacieśnieniu kontaktów biznesowych ma być powołany właśnie Polish-American Biotech Club. Będzie to klub, do którego zaproszone zostaną osoby działające w branży, zarówno po polskiej, jak i amerykańskiej stronie.

– Na początku będzie to bardzo elitarny klub. Chcemy gromadzić osoby, które mają potencjał w kraju, że są w stanie coś konkretnego zaoferować partnerom z Ameryki – dodaje.

Założyciele klubu będą zapraszać uczestników z konkretnym dorobkiem na polskim rynku.

-Amerykanie podchodzą do tematu bardzo pragmatycznie. To nie wynika z chęci pomocy nam, czy szczególnej sympatii do Polski. Widzą efekty, które dla nich przeliczają się na konkretne pieniądze – tłumaczy.

 

Więcej o Polish-American Biotech Bridge Club: