AMERYKANIE ZAINWESTUJĄ MILIONY DOLARÓW W POLSKĄ BIOTECHNOLOGIĘ? CEBIOFORUM RUSZA NA PODBÓJ USA!

Prof. Tadeusz Pietrucha założyciel CEBioForum rozpoczął pionierską misję tworzenia partnerstwa biznesowego z amerykańskimi inwestorami. Polsko-amerykański most biotechnologiczny ma zapewnić dynamiczny rozwój tego sektora w Polsce. Amerykanie mają biznesowe know-how, my mamy dobre warunki dla rozwoju nowych technologii. Na współpracy skorzystają obydwie strony.

16 listopada w Nowym Jorku po raz pierwszy odbędzie się amerykańska edycja CEBioForum. Podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskiego biznesu i potencjalnymi inwestorami, eksperci będą zachęcać do rozpoczęcia działalności w naszym kraju.

– Na takiej współpracy zyskają obie strony. W Polsce ryzyko finansowe na początkowym etapie wdrażania projektu jest dużo niższe – tłumaczy prof. Tadeusz Pietrucha, inicjator i założyciel CEBioForum. – W praktyce oznacza to, że w przypadku jego niepowodzenia koszty są mniejsze. W Polsce działalność badawczo-rozwojowa jest o wiele tańsza, koszty pracy przy takich projektach również są niższe, a jej jakość jest taka sama. Amerykanie są liderami we wprowadzaniu na rynek nowych technologii, mają także dostęp do globalnego rynku – na tym z kolei mogą skorzystać Polacy.

Do udziału w CEBioForum w Nowym Jorku zaproszono reprezentantów sektora inwestycyjnego, przedstawicieli branży healthcare i biotechnologicznej. W Polsce to międzynarodowe wydarzenie ma już 18-letnią tradycję. W tym roku organizatorzy: Bio- Tech Consulting oraz 8B Team wychodzą z inicjatywą poza granice Unii Europejskiej.
CEBioForum w Nowym Jorku będzie ważnym krokiem dla rozwoju branży bio-tech w Polsce. W jego wyniku powstanie polsko-amerykański most współpracy biotechnologicznej.

– Jedno przęsło tego mostu będzie w Stanach Zjednoczonych, a kolejne w Polsce. Dzięki temu powstanie przestrzeń do spotkań w tym obszarze. Zainteresowani inwestorzy, będą mogli przyjechać na kolejną edycję CEBioForum do Łodzi w 2019 roku. Następne wydarzenie w USA w listopadzie przyszłego roku będzie już na większą skalę.
Zapoczątkujemy efekt kuli śnieżnej – zapowiada prof. Tadeusz Pietrucha.

Kooperacja w tym obszarze będzie korzystna dla obu stron i to właśnie chcą przekazać amerykanom organizatorzy. W naszym kraju istnieją dobre warunki do wdrażania startupów i prowadzenia badań. Dzięki instytucjom takim jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które wspierają przedsiębiorców i
pomagają w finansowaniu innowacyjnych projektów.

– Korzyści biznesowe z takiej współpracy będą dla obu stron. My nie jesteśmy politykami, którzy jadą tam zachwalać, jak u nas jest cudownie, ale firmami, które chcą działać. Przedstawimy amerykański model biznesu oparty na tworzeniu innowacyjnych produktów. Podczas tej wizyty sprawdzimy, jak oni to widzą, ale ja jestem przekonany, że pomysł się spodoba – dodaje.

Rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw i pozyskanie zagranicznych inwestorów to jedne z podstawowych założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego. Polski rząd stawia przed sobą zadanie stworzenia przyjaznych warunków dla powstawania nowych firm. To wszystko daje nadzieję na pozytywny efekt spotkania i zachęcenie amerykańskich inwestorów do rozpoczęcia działalności w naszym kraju.